NAVRCHOLU.cz
Technologie - Adorevinyl

Technologie

 
 
V Adore® jsou inovace všude. Inovace jsou v našich výrobních procesech a ve způsobu, jakým volíme naše materiály pro výrobu, aby mohly být recyklovány. Je to způsob, jakým navrhujeme všechny naše produkty a jak zvyšujeme jejich hodnotu. Inovace jsou v naší dNa, v naší řadě Regent® a všech řadách Adore®. Vylepšují způsob výroby našich podlah a maximalizuje jejich hodnotu ve všech prostředích, kde jsou naše výrobky instalovány. V Adore® jsou nové myšlenky pro zlepšení výroby kupředu stále v procesu tvorby a nové technologie jsou v neustálém vývoji.
Inovace. To je naše dNa.
 
 
 
MicroCeramic™ je unikátní technologie, která téměř zdvojnásobuje tvrdost a trvanlivost produktů Adore®, aniž by to ovlivnilo půvabný vzhled, pružnost, nebo tloušťku nášlapné vrstvy. Rozdíl Adore MicroCeramic™: Technologie vytvrzování MicroCeramic™ dodává odolnost produktům Adore® tím, že infiluje drsné keramické mikroskopické kuličky do nášlapné vrstvy. To chrání podlahu proti silnému provozu, poškrábání, rýhám, skvrnám a jiným druhům poškození, čímž se prodlužuje životnost podlahy a usnadňuje její údržba. Adore® nemíchá keramiku s oxidem hlinitým v nášlapných vrstvách, stejně jako mnoho konkurentů. Z tohoto důvodu se podlahy Adore® neopotřebovávají předčasně a ani neztrácejí svůj atraktivní vzhled. Od roku 2007 je technologie MicroCeramic™ používána jak pro domácí, tak pro komerční řady vinylových dílců. Přidání nanočástic keramiky také snižuje množství čistých polymerů v našich produktech, což je v souladu se zásadami společnosti z důvodu ekologicky šetrné výroby.
 
 
 
Adore® je první výrobce luxusních vinylových podlah, který používá stříbro (Ag+), přirozeně se vyskytující antimikrobiální činidlo ve svých podlahách. Technologie NanoSilver™ je účinná proti bakteriím, virům a plísním, ale přesto je pro člověka a zvířata netoxická. Podlahy s technologií NanoSilver™ je proto vhodné aplikovat od zdravotnictví, pohostinství až po školy a domovy. Nášlapné vrstvy s technologií NanoSilver™ obsahují skutečné stříbro, které bylo rozděleno na nanočástice na každou miliardtinu metru. Tato skutečnost výrazně zvyšuje pokrytí plochy, čímž se zlepšují antibakteriální vlastnosti podlah. Tato antibakteriální úprava pracuje dvěma způsoby: NanoSilver™ pracuje s vodíkem ve vzduchu. Ten denaturuje disulfidové vazby, které podporují životnost enzymů, které uvnitř produkují bakterie. NanoSilver™ reaguje s kyslíkem obsaženým ve vzduchu nebo ve vodě, rozkládá mikroby oxidací, což je antibakteriální proces, který funguje podobně jako peroxid vodíku. NanoSilver™ je inovace, která pomáhá našim zákazníkům vytvářet zdravější vnitřní prostředí.
 
 
 
CleanTech™ je mikrobiostní technologie společnosti Adore®. Tato technologie je aplikována na našich produktech v závěrečné fázi výroby. Maří množení bakterií, virů a plísní, které přicházejí do styku s povrchem podlahy. Technologie CleanTech™ pomáhá udržení čistého a zdravého vnitřního prostředí, což je důležitý aspekt pro prostory školství, zdravotnictví, kanceláří, veřejných a společných obchodních prostor a všude tam, kde jsou vinylové podlahy instalovány.
 
 
 
 
 
Duramond™ je technologie Adore®, která zahrnuje mísení křemičitých částic do nášlapné vrstvy. Výhoda Duramond™ technologie je, že má ještě více odolnější povrch nášlapné vrstvy při zachování nejkrásnějšího vzhledu. Je zahrnuta ve většině řad vinylových podlah včetně řady Regent. Zachovává krásu a trvalý vzhled našich podlah na věky… na vždy.
 
 
 
 
 
FSC certifikovaný bambusový prach je přidáván do jádra Regent™ vinylových podlah a nahrazuje *chemická změkčovadla. Tento přídavek vytváří hustší, tvrdší a pevnější voděodolné jádro. Mezi jeho další výhody patří: větší voděodolnost jádra, větší odolnost vůči poškození, vynikající rozměrová stabilita (díky čemuž není potřeba aklimatizace). Vinylová podlaha je vyrobena s přídavkem z certifikovaného, rychle rostoucího bambusu a je 100% recyklovatelná.

*Vysvětlení: Při mísení chemických změkčovadel (např.ftalátů) do polymerů dochází k reakci a velké ‚bublinatosti‘. Během takového procesu vzniká kompozitní materiál, který má malou hustotu, je pružný a lehký. Aby byl materiál opravdu zdraví šetrný a zachoval si všechny žádané vlastnosti, přidáváme do produktů malé procento bambusového prachu, které s polymery nereaguje a nahrazuje tato nezdravá změkčovadla. Materiál tím získává navíc daleko větší hustotu složení, takže je daleko pevnější než klasické vinylové podlahy.
 
 
 
Inovace. To je naše DNA!